Ubezpieczenie NWW dla dzieci i młodzieży

ubezpieczenie nnw

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) dzieci i młodzieży szkolnej i młodzieży akademickiej to cieszące się największym powodzeniem ubezpieczenie i większość zwłaszcza rodziców dzieci wykupuje je dla swych pociech jak i sporo studentów dla siebie samych. Choć jest to ubezpieczenie dobrowolne, to wiele osób uznaje je za obowiązkowe zwłaszcza w odniesieniu do dzieci.

Sprawdź najkorzystniejsze ubezpieczenia NNW: kliknij

Ubezpieczenie to obejmuje skutki wypadków powodujące uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Warto zaznaczyć że ubezpieczenie NNW dotyczy zarówno wypadków jakim ubezpieczeni mogą ulec w drodze do szkoły, pracy lub zakładu opiekuńczego, w czasie nauki, pracy lub pobytu w zakładzie opiekuńczym, , jak i tych w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie NNW nie obejmuje zazwyczaj następstw nieszczęśliwych wypadków do których doszło na skutek np. udziału w bójkach, spożycia alkoholu tudzież innych środków odurzających, samobójstw i prób samobójczych, kierowania pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień, uszczerbków i śmierci z powodu niewłaściwego leczenia, działań wojennych, zamieszek itp. Ubezpieczenie NNW nie obejmuje też standardowo następstw wypadków związanych z wyczynowym uprawianiem sportu, ale za dodatkowa opłatą istnieje możliwość ubezpieczenia się także od w tym zakresie.

One comment

  1. izolda

    Studenci raczej NIE wykupują tego ubezpieczenia, szkoda im kasy której nie mają wiele w stosunku do potrzeb. Są też generalnie ostrożniejsi od dzieciaków, nie licząc zdarzeń poalkoholowych ale jak sami napisaliście, NNW tego nie obejmuje.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>