Tutaj jesteś

Doradca podatkowy zarobki na rynku pracy

25 stycznia 2021 Praca doradca podatkowy zarobki


Wynagrodzenia w dziale finansów mogą budzić wiele emocji. Pracownicy pracujący w tym sektorze mogą dzięki takim statystykom porównać swoje zarobki na tle innych pracowników, a studenci zastanawiający się nad wybraniem takiej drogi kariery, mogą zorientować się na, jaki zarobek mogą liczyć.

Doradca podatkowy – czym się właściwie zajmuje?

Na wstępie warto zaznaczyć, że doradca podatkowy musi posiadać nie tylko kwalifikacje w finansach, ale także wiedzę o prawie. Zawód ten łączy w sobie obie wymienione profesje, co skutkuje nie tylko tym, że może być uważany za wymagający, ale także ciekawy.

Na co dzień osoba będąca doradcą podatkowym musi zajmować się takimi zadaniami, jak:
– doradzanie w zakresie prawa podatkowego,
– przygotowywanie dokumentacji poruszającej tematy prawa podatkowego,
– wypełnianie deklaracji podatkowych,
– reprezentowanie klientów w różnych instytucjach, np. sądach administracyjnych,
– wyliczanie kwoty do zapłacenia w ramach podatków.

Zostanie doradcą podatkowym wymaga jednak posiadania oficjalnych kwalifikacji, czyli zdania egzaminu. Taki test składa się z 2 części , pisemnej oraz ustnej. Podczas tej pierwszej zdający spotka się z częścią testową oraz z zadaniami sprawdzającymi umiejętność stosowania prawa w praktyce.

W części ustnej egzaminowany musi odpowiedzieć na kilka losowych pytań, które muszą być zgodne z obowiązującymi wytycznymi egzaminacyjnymi.

Poza egzaminem wymagane jest posiadanie wyższego wykształcenia.

Miejsca pracy dla doradcy podatkowego

Doradca podatkowy może prowadzić własną działalność, ale praca na etacie również jest możliwa, oferty na rynku pracy są łatwe do znalezienia.
Kancelarie podatkowe czy też firmy doradcze to tylko niektóre miejsca, gdzie doradca finansowy może szukać zatrudnienia.
Duże przedsiębiorstwa takie jak korporacje o międzynarodowym zasięgu działania bardzo często posiadają etat dla nie tylko jednego specjalisty z zakresu doradztwa podatkowego.

Doradca podatkowy zarobki

Zarobki dla doradcy podatkowego są uzależnione od kilku czynników, takich jak doświadczenie, województwo, posiadane tytuły naukowe, a także miejsce pracy, w którym wykonywane są obowiązki.

Doradca podatkowy, według badań Sedlak&Sedlak, może liczyć na zarobki od 4 000 do 6 000 netto. Kwota ta jednak nie jest ścisłym przedziałem. Zarobki mogą być wyższe lub niższe od podanych.

Doradcy podatkowy jest wymagającym zawodem, ale można też stwierdzić, że ciekawym oraz opłacalnym. Zarobki dla przedstawicieli tego zawodu prezentują się dość korzystnie.

oddłużenie dłużnika

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?