Tutaj jesteś

Sprzedaż w Warszawie – jakie są oferty pracy?

17 kwietnia 2022 Praca


Warszawa jest miastem pełnym możliwości. Wiele osób zastanawiających się nad swoim przyszłym miejscem zamieszkania decyduje się właśnie na stolicę. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Możemy tu napotkać wiele ciekawych, pięknych miejsc. Niemal na każdym rogu są kawiarnie, restauracje i nie tylko. A co najważniejsze, znajdziemy tu sporo rozmaitych ofert pracy. W ostatnim czasie bardzo popularna jest sprzedaż. W mniejszych miejscowościach zazwyczaj nie ma zbyt dużego wyboru w tej branży. Jednak stolica rządzi się swoimi prawami, dostarcza sporo niespotykanych propozycji. Wiele osób zadaje sobie pytanie: ,,Sprzedaż w Warszawie – jakie są oferty pracy?”. W poniższym artykule na nie odpowiemy oraz krótko scharakteryzujemy te stanowiska oraz obowiązujące stawki. 

Praca w sprzedaży w Warszawie

W dzisiejszych czasach niemal wszystko oparte jest na sprzedaży. Dzięki temu powstaje wiele miejsc pracy, praktycznie w każdej branży. Z racji tego, osoby poszukujące zatrudnienia w handlu nie mają powodów do obaw. Wystarczy zastanowić się, w czym czujemy się najlepiej. W momencie, kiedy będziemy działać w obrębie pasji – sukces gwarantowany! Obecnie stolica jest pełna ofert pracy zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i niższych.

National Sales Manager – czym się zajmuje?

National Sales Manager to jedno ze stanowisk kierowniczych. Osoba ta powinna z łatwością nadzorować sprzedaż oraz cały zespół. Aby móc to skutecznie robić, wymagane jest doświadczenie. Zadaniem kierownika sprzedaży jest zapewnienie jak najwyższych wyników całej firmie. Ponadto zajmuje się on kompleksową obsługą klienta, promocją produktów/usług oraz negocjacjami. Manager z łatwością powinien motywować i wspierać zespół, którym zarządza. Oprócz tego musi egzekwować ustalone cele. Poszukując pracy, zawsze zastanawiamy się, jak wygląda wynagrodzenie na danym stanowisku. Zarobki National Sales Managera są imponujące, bo wahają się od 12 730 złdo 33 670 zł brutto. Oczywiście uzależnione jest to od wyników oraz przedsiębiorstwa. Zdarza się, że kierownicy sprzedaży dostają różnego rodzaju benefity np. w postaci służbowego samochodu

Business Development Manager

Business Development Manager to nikt inny, jak osoba odpowiedzialna za rozwój całego przedsiębiorstwa. Współpracuje ona z wszystkimi działami w firmie. Jest odpowiedzialna za analizę rynku i przygotowywanie planu działania w oparciu o nią. Osoba na powyższym stanowisku powinna doskonale znać branżę, w której się porusza oraz jej specyfikę. Oprócz tego pracodawcy oczekują wieloletniego doświadczenia na podobnym stanowisku, bo przecież nic nie uczy, tak jak praktyka! Zarobki Business Development Managera wynoszą od 7 700 zł do 15 710 zł brutto. Niejednokrotnie otrzymują również benefity.

Doradca klienta 

Szukając ofert pracy w sprzedaży nie możemy zapomnieć o opiekunach klienta. Doradca potrzebny jest w wielu przedsiębiorstwach. Najczęściej spotykamy się z nimi w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Są też zatrudniani w bankach, kancelariach oraz call center. Wymagana jest od nich komunikatywność, dobra organizacja pracy oraz łatwość nawiązywania pozytywnych relacji z klientami. Ze względu na szeroki zakres zatrudnienia, zarobki są zróżnicowane. Zaczynają się od 3010 zł brutto i sięgają nawet 5570 zł, a czasem nawet więcej. 

Przedstawiciel handlowy

Szukając pracy w Warszawie w sprzedaży, nie możemy zapomnieć o handlowcu. Przedstawiciel oprócz dopilnowywania transakcji zajmuje się obsługą klienta. Jest również odpowiedzialny za dopasowywanie umów pod zainteresowanego, realizację działań marketingowych, weryfikację skuteczności swojej pracy. Ponadto do jego zadań należy sporządzanie i realizowanie dokumentacji. Osoba zainteresowana powyższym stanowiskiem powinna przygotować się na elastyczną i mobilną pracę. Zarobki handlowca są bardzo zróżnicowane. Wahają się pomiędzy 4 670 zł, a 6 600 zł brutto.

Account Manager 

Account Manager to osoba łącząca firmę z klientem. Do jej głównych obowiązków należą pozyskiwanie klientów oraz dbanie o relacje z nimi. Ponadto zajmuje się sprzedażą, analizą rynku, raportowaniem wyników. W przypadku ewentualnych nieefektywnych rozwiązań, Account Manager ma za zadanie je zmienić. Zarobki brutto na powyższym stanowisku wahają się pomiędzy 5 430 zł, a 8 450 zł. Wielu z nich może również liczyć na pakiety darmowych szkoleń.

Praca w sprzedaży – wymagane kompetencje

Wymagania, co do pracy w sprzedaży oczywiście zależą od stanowiska. Na niższych, takich jak doradca klienta pracodawcy oczekują łatwości w nawiązywaniu kontaktów, chęci do nauki oraz dobrej organizacji pracy. W większych miastach, takich jak Warszawa, często w wymaganiach pojawia się również znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym.

W przypadku przedstawiciela handlowego oprócz powyższych oczekiwań, pojawiają się dodatkowe. Są to m.in. znajomość specyfiki rynku, prawo jazdy kat.B, umiejętność analizy rynku, przygotowywania akcji promocyjnych oraz skuteczne negocjacje

Na stanowiskach kierowniczych wymagania są znacznie wyższe. Od osób nadzorujących pracę innych oczekuje się najczęściej kilkuletniego doświadczenia w branży, analitycznego myślenia, znajomości specjalnych programów i wiele innych.

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?