Tutaj jesteś

Kredyt bez zabezpieczeń – czy to możliwe?

17 marca 2021 Finanse Kredyt bez zabezpieczeń

Głównym celem banków jest maksymalizacja zysków oraz osiąganie jak najlepszej sytuacji ekonomicznej. Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo oraz stabilność, przykładają one dużą wagę do zabezpieczeń kredytu. Dzięki zabezpieczeniu każdy bank ma pewność, iż pożyczona kwota zostanie zwrócona w określonym w umowie czasie razem z naliczonymi odsetkami oraz prowizjami. W związku z tym, przed przyznaniem kredytu przeprowadza się dokładne oceny zdolności kredytowej zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i w przypadku firm. Zbyt duże ryzyko związane z przyznaniem pożyczki może skutkować zażądaniem przez bank dodatkowego zabezpieczenia kredytu. Kiedy możliwe jest wzięcie kredytu bez zabezpieczeń?

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny bez zabezpieczeń znajduje się w ofercie większości banków. Jednakże w przypadku niektórych placówek, ustanowienie zabezpieczenia stanowi warunek konieczny otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Jeżeli dany bank oferuje kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, to niestety nie będzie to rozwiązanie skierowane do wszystkich kredytobiorców.

Kredyt bez zabezpieczeń będą mogli otrzymać klienci, którzy posiadają odpowiednio wysoką zdolność kredytową. O kredyt konsolidacyjny starają się kredytobiorcy, którzy chcą połączyć aktualne spłacanie wszystkich zobowiązań. W związku z tym, pożyczka bez zabezpieczeń może zostać przyznana także osobie zadłużonej, której kwoty zobowiązań nie są szczególnie wysokie.

Warunki otrzymania kredytu bez zabezpieczeń

Wymogi, jakie muszą zostać spełnione przez kredytobiorcę, nie różnią się znacznie od warunków niezbędnych do otrzymania każdego innego finansowania. Podstawową kwestią będzie więc dokładne sprawdzenie zdolności kredytowej.

Jak mówi specjalista z firmy dFinance.pl, będącej pośrednikiem w zakresie usług kredytowych: Szczegółowe sprawdzenie zdolności kredytowej kredytobiorcy jest absolutną podstawą, zwłaszcza w przypadku, kiedy staramy się o kredyt bez dodatkowych zabezpieczeń. Każdy bank prosi osobę chcącą wziąć kredyt o dostarczenie niezbędnych dokumentów, które przedstawią jej aktualną sytuację finansową. W przypadku kredytu konsolidacyjnego dochodzi konieczność przedstawienia wszelkich zaświadczeń, które informują o obecnym stanie zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń nie zostanie przyznany osobie, która znajduje się w rejestrze dłużników, bądź pracuje na podstawie innej umowy, niż umowa o pracę na czas nieokreślony.

Na jak długo można otrzymać kredyt bez zabezpieczeń?

Czas, na jaki możliwe jest otrzymanie kredytu bez zabezpieczeń, jest uzależniony podobnie jak w przypadku wysokości finansowania od zdolności kredytowej. W przypadku kredytu konsolidacyjnego bez zobowiązań możliwe będzie więc otrzymanie kredytu bez hipoteki nawet na piętnaście lat, bądź dłużej. Okres spłaty zostanie dopasowany przez bank do możliwości spłacającego. Jednakże trzeba pamiętać o tym, iż dłuższy okres spłaty będzie skutkował wyższymi kosztami kredytu. W związku z tym, jeśli jesteśmy w stanie uregulować zobowiązanie w krótszym czasie, warto jest zawnioskować o kredyt bez zabezpieczeń na krótszy okres.

Zabezpieczenie kredytu stanowi gwarancję dla banku, który w przypadku niespłacania pożyczki przez klienta, otrzyma jej zwrot. Jednakże możliwe jest wzięcie kredytu bez zabezpieczenia w sytuacji, gdy posiadamy odpowiednią zdolność kredytową.

oddłużenie dłużnika

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?