Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Rozmowa o pracę oraz kilka słów o sobie, przykłady.

1 stycznia 2021 kilka słów o sobie przykłady

Wybierając się na pierwszą, a nawet kolejną rozmowę o pracę wielu osobom towarzyszy stres i zdenerwowanie. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością odpowiedzi należy szukać w naszej głowie. Emocje, które towarzyszą podjęciu nowej pracy zazwyczaj wiążą się z niepewnością i oczekiwaniem na coś zupełnie nowego. Stan niepewności wywołuje w ludziach niekontrolowane drżenie rąk, mdłości, czy zaburzenia snu. Przed wszystkimi tymi objawami stresu, dotyczącymi ważnej rozmowy kwalifikacyjnej, można się ustrzec i opanować swoje zachowania w taki sposób, by w tej ważnej, lecz stresującej chwili, być pewnym siebie i zrobić jak najlepsze wrażenie.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

By nasza rozmowa o pracę nie była tak stresująca, a my czuli się znacznie pewniej, można dobrze przygotować się do tego momentu. Często osoby, które nas zatrudniają chcą wiedzieć jaką osobę mają przed sobą. Pojawiają się więc pytania dotyczące naszego życia codziennego, zainteresowań, czy lęków. Warto dlatego wcześniej zastanowić się nad odpowiednią odpowiedzią na takie pytania. Kilka słów o sobie przykłady codziennych aktywności, to właśnie te kwestie, które interesują przyszłego szefa. Bo przecież o wiele lepiej zapowiadającym się pracownikiem będzie osoba, która w wolnym czasie czyta książki, uprawia sport, czy zajmuje się swoim hobby, niż osoba, której największym osiągnięciem jest obejrzenie całego sezonu serialu w jeden wieczór. Należy oczywiście pamiętać, by informacje, które przekazujemy były danymi rzetelnymi i realnymi. Nie warto kłamać, że w wolnych chwilach lata się na paralotni, gdy tak naprawdę sporty ekstremalne to ostatnie czego chce się spróbować. Kto wie, kiedy mimochodem podana informacja może do nas wrócić, a kiedy okaże się, że tak naprawdę nie możemy poprowadzić instruktażu dla współpracowników, na wyjeździe integracyjnym, ponieważ sami nie mamy o tym pojęcia, nasz szef może być bardzo, bardzo niezadowolony. Dlatego przygotowując kilka słów o sobie, starajmy się wybrać nasze najlepsze cechy, pokazać nasze zainteresowania, ale nie przesadzajmy z koloryzowaniem rzeczywistości. Nikt nie lubi kłamców i nadmiernego przechwalania się swoimi osiągnięciami. Opisując swoją osobę warto dodać, jakie ma się plany na przyszłość i jakie oczekiwania i pomysły na pracę w danej firmie. Wtedy każda ze stron będzie miała jasność co do intencji drugiej osoby.

Zatrudnienie

Jeśli już nasza rozmowa o pracę przebiegnie po naszej myśli i zostaniemy zatrudnieni, warto bliżej poznać się ze swoimi współpracownikami i im także opowiedzieć kilka słów o sobie. Zatrzyma to lawinę niepotrzebnych plotek i niedomówień oraz każdemu ułatwi funkcjonowanie.

Redakcja finansowo.priv.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

życiorys zawodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?