Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Skąd wziąć pieniądze na dom?

27 stycznia 2021 skąd wziąć pieniądze na dom

Skąd wziąć pieniądze na dom? Takie pytanie zadaje sobie wiele par na początku wspólnego życia. Przede wszystkim jest to uzależnione od sytuacji materialnej młodej pary. Wiele osób na początku małżeństwa nie może pozwolić sobie na zakup lub budowę własnego mieszkania. Często decydują się na wynajęcie niewielkiej powierzchni a dopiero w przyszłości rozważają kupno własnego mieszkania. To rozwiązanie wiąże się niestety z comiesięcznymi kosztami wynajmu. Innym rozwiązaniem jest wspólne mieszkanie z rodzicami jednego ze współmałżonków. Duża zaletą w tym przypadku jest brak kosztów wynajmowania mieszkania. W ten sposób można zaoszczędzić co miesiąc pewną kwotę pieniędzy, którą później przeznaczy się na własną inwestycję. To rozwiązanie ma jednak jeden poważny minus, mianowicie brak intymności i ryzyko ciągłego wtrącania się rodziców w życie nowej pary. Ta decyzja jest ciężka ro podjęcia , ponieważ ma zarówno tyle samo plusów co minusów.

Zakup mieszkania

Osoby, które są stabilne finansowo i posiadają część własnego kapitału mogą zdecydować się na zakup mieszkania bądź budowę domu posiłkując się kredytem. Skąd uzyskać kredyt? Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą banków w tym zakresie.
Oferta kredytów hipotecznych w bankach jest szeroka i zróżnicowana. Przed podjęciem ostateczne decyzji warto najpierw prześledzić ofertę kilku najpewniejszych instytucji. Rozbieżność pomiędzy różnymi banami jest duża, co przy wielu latach spłaty kredytu hipotecznego ostatecznie potrafi dać kilka tysięcy złoty różnicy w wysokości kwoty kredytu. Warto więc na samym początku wszystko dobrze przekalkulować aby niepotrzebnie nie nadpłacać kwoty kredytu.
Parametrami, które warto wziąć pod uwagę przy ofercie kredytu hipotecznego jest przede wszystkim oprocentowanie kredytu. Jest to główny czynnik, który wskazuje na wysokość raty kredytu. Również należy uwzględnić wysokość wszelkich prowizji, które bank pobiera udzielając kredytu.
Innym ważnym elementem, który ma wpływ na wysokość rat kredytu jest ubezpieczenie.

Skąd wziąć pieniądze na dom?

Na indywidualnym spotkaniu z doradcą w banku uzyskamy szczegółowe informacje na temat oferty banku, zostanie dla nas przygotowana indywidualna oferta i na jej podstawie dopiero podejmujemy decyzję. Przygotowanie takiej wyceny jest zazwyczaj bezpłatne jednak przy wyborze warto ograniczyć się do kilku najbardziej polecanych banków.
Aby skorzystać z oferty kredytu hipotecznego banku należy mieć udokumentowane dochody. Obydwoje z kredytobiorców powinno mieć stabilną sytuację finansową. Bez tego uzyskanie kredytu jest niemożliwe.

Redakcja finansowo.priv.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ile zarabiają prawnicy

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile zarabiają prawnicy