Tutaj jesteś

Darmowe konto bankowe – czy faktycznie nie wymaga opłat?

6 lutego 2021 Finanse darmowe konto bankowe


Przeglądając różne strony internetowe, często „atakują” nas wielkie reklamy z ofertą założenia bezpłatnego konta w banku. Brzmi kusząco, ale czy czasem nie ma tutaj jakiegoś haczyka? Byłoby za pięknie gdyby darmowe konto bankowe rzeczywiście okazało się w pełni za friko. Przecież prowadzenie rachunku osobistego wiąże się także z takimi usługami, jak: wydanie karty płatniczej czy pobranie gotówki z bankomatu. Czy więc opłaca się posiadać takie konto?

Nie całkiem darmowe konto bankowe

Bezpłatność to słowo bardzo przyciągające wzrok. A jednak, kiedy zostanie rozłożone na czynniki pierwsze i zajrzymy do jego „wnętrza”, to ujrzymy, że tu i tam czają się pewne koszty. Banki muszą przecież wyjść ostatecznie na swoje.

Dopiero kiedy dokonamy odpowiednią ilość transakcji czy wypłat z bankomatów, to nie będziemy obciążeni np. kilkunastoma złotymi za prowadzenie naszego rachunku. Sprytne, prawda? Niestety, wszystko, co darmowe, musi mieć jednak ostatecznie swoją cenę.

Ale mimo to warto założyć nowy rachunek, ale tylko taki, który okaże się najtańszy. Najlepiej więc wybrać ofertę widniejącą na górnej pozycji w zestawieniu bezpłatnych kont bankowych (dostępnych na branżowych stronach zajmujących się finansami). Wówczas nie powinno się żałować podjętej decyzji.

Zalety darmowego konta w banku

Jest kilku plusów, które przemawiają na korzyść takich rachunków osobistych. Jakich dokładnie? Sprawdźmy poniżej, dlaczego darmowe konto bankowe jest ciekawym rozwiązaniem.

Kiedy je posiadamy, to np. możemy korzystać z bardzo nowoczesnych i jednocześnie bezpiecznych płatności za pomocą aplikacji Google Pay oraz Apple Pay. Wystarczy smartfon i kilka kliknięć. Proste, szybkie i wygodne.

Poza tym proponowana jest oferta oszczędnościowa i walutowa. Ta pierwsza dotyczy wolnych środków, które śmiało możemy wpłacić np. na lokatę. Nie będą więc leżeć na koncie, tylko z czasem przyniosą odpowiedni zysk. Z kolei walutowa jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy płacić w auro czy dolarach.

Komu polecane jest darmowe konto bankowe?

Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy mają stałe dochody i płacą najczęściej w sposób bezgotówkowy. Do tego wszelkie przelewy wykonują przez internet. Takie osoby nie będą martwić się różnymi opłatami. Mogą ich nawet uniknąć.

Gorzej jest w innym przypadku. A więc w sytuacji, kiedy z konta i karty płatniczej nie korzysta się regularnie oraz zarabia się grosze (pracując zdalnie na umowie o dzieło). Wtedy za dodatkowe usługi bankowe trzeba niestety ponieść niemałe koszty.

oddłużenie dłużnika

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?