Tutaj jesteś

Czy wiesz jak rozliczyć swój PIT za 2020 rok?

19 kwietnia 2021 Finanse PIT

Już trwa okres rozliczeniowy za rok 2020. Jak wszystko w obecnym czasie, także wypełnianie deklaracji podatkowej jest inne. Wszystko załatwiamy przez Internet! Ten aspekt to z pewnością pozytywna kwestia. Jeśli do tej pory unikałeś załatwiania spraw urzędowych online, to najwyższa pora się do tego przekonać. Każdy z nas bez najmniejszych problemów poradzi sobie z obsługą programu PIT. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na rozliczenie. Podpowiadamy, jak to zrobić!

PIT 2020 – jak wypełnić deklarację?

Od 15 lutego można odebrać wstępnie rozliczony PIT w systemie Twój e-PIT. Można bezpośrednio na stronie dodać interesujące nas aspekty, jednak zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z programu PIT. Zostaniemy poprowadzeni krok po kroku, jak właściwie wypełnić deklarację. Rozliczenie PIT jest bardzo proste, wystarczy tylko zebrać wszystkie potrzebne informacje. Mowa tu o ewentualnych ulgach podatkowych czy odpisach z tytułu darowizn. Usługa ePIT w bardzo prosty sposób pokazuje nam, w którym momencie dodać odpowiednie elementy. Nie ma możliwości, aby coś nam umknęło! Program PIT jest bardzo intuicyjny i dostosowany do użytkowników w każdym wieku. Nawet starsza osoba może sobie z tym poradzić.

Jakie rzeczy trzeba uzupełnić w ePIT?

Większość informacji z e-pity zostaje uzupełniona automatycznie. Jednak kilka aspektów musimy dodać sami. Są to: darowizny na cele pożytku publicznego, kultu religijnego czy też walki z COVID, ulgi z tytułu używania Internetu oraz na badania i rozwój, a do tego odliczenia na emeryturę. Wszystkie te informacje musimy uzupełnić samodzielnie, w oparciu o posiadane dokumenty. Trzeba także pamiętać o zaznaczeniu, czy rozliczamy się samodzielnie, z małżonkiem czy jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Warto również znaleźć organizację, na którą przekażemy 1% podatku. To inicjatywa, która nic nas nie kosztuje, a dla innych może mieć ogromne znaczenie. Nie zapominajmy więc o tym i czyńmy dobro! Program do wypełniania deklaracji ePIT pozwala na uzupełnienie praktycznie każdej możliwej deklaracji, a dodatkowo także wielu pism administracyjnych czy urzędowych.

Bezpieczeństwo programu e-pity

PIT online jest w pełni bezpieczny i nie ma możliwości, aby nasze dany zostały wykorzystane w niewłaściwy sposób. Nie są one przechowywane przez program PIT, chyba że sami będziemy tego chcieli. Wtedy możemy skorzystać z chmury i bezpiecznego szyfrowania. W programie rozliczymy nie tylko PIT 2020. Mamy możliwość wybrania także innego roku podatkowego. Wszystko jest chronione przez najbardziej znany program antywirusowy – Avast. Sam sposób wypełniania deklaracji oraz jej wysyłanie jest zgodne z zaleceniami Ministerstwa Finansów i w pełni pokrywa się z obowiązującymi normami prawnymi. Sami księgowi korzystają z e-pity i polecają je, jak tysiące innych użytkowników. Koniecznie sprawdź i spróbuj sam wypełnić swoją deklarację. Masz na to czas do 30 kwietnia tego roku!

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?