Tutaj jesteś

Płatność przy odbiorze – czy warto z niej korzystać?

18 stycznia 2022 Finanse Płatność przy odbiorze

Podczas zakupów przez internet klienci bardzo często mają możliwość zapłacenia z góry poprzez szybkie płatności oraz przekazania pieniędzy dopiero przy odbiorze. Drugie rozwiązanie jest mniej popularne, choć w wielu przypadkach gwarantuje większe bezpieczeństwo. Czy warto korzystać z takiej opcji?

Zalety płatności przy odbiorze

Płatność przy odbiorze polega na przekazaniu pieniędzy kurierowi dopiero w sytuacji, gdy dostarczy on paczkę do Twoich rąk. Obecnie jest to możliwe zarówno gotówką, jak i z wykorzystaniem karty płatniczej czy nawet płatności mobilnych, co oferuje m.in. system płatności online Przelewy24.

Największe zalety płatności przy odbiorze to:

  • pewność, że płacisz za towar, który rzeczywiście dostałeś,
  • brak konieczności czekania, aż tradycyjny przelew zostanie zaksięgowany,
  • łatwość rezygnacji z transakcji bez straty pieniędzy,
  • brak śladów pozostawionych w internecie, które dotyczą płatności.

Na płatność przy odbiorze głównie decydują się osoby, które chcą poczuć się bezpiecznie i pewnie, że towar rzeczywiście do nich dotrze. Niekiedy dla takich ludzi nie ma znaczenia również fakt, że za płatność przy odbiorze trzeba zwykle zapłacić o kilka złotych więcej. To świetna opcja także w przypadku osób starszych, które nie zawsze korzystają z bankowości i zwykle płacą gotówką. Wówczas nie muszą one dokonywać przelewów, a jedynie przekazać odliczoną kwotę kurierowi.

Czy warto udostępnić płatności przy odbiorze w swoim sklepie?

Płatność przy odbiorze to rozwiązanie, na które decydują się nie wszyscy właściciele sklepów internetowych. W wielu przypadkach pozwala ona jednak na zachęcenie do zakupów osób, które mają wątpliwości co do płacenia z góry. Jeśli wiesz, że Twoja oferta dociera do wielu takich ludzi, być może wprowadzenie tej opcji będzie korzystnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że płatności przy odbiorze mają też wady dla samego przedsiębiorcy. Klient może bowiem w znacznie łatwiejszy sposób zrezygnować z zakupu i odmówić przyjęcia paczki. Koszty wysyłki leżą wówczas po stronie sklepu.

Możliwość wdrożenia płatności przy odbiorze, a także wielu innych form realizowania transakcji daje m.in. strona internetowa https://www.przelewy24.pl/. To doskonały wybór dla właścicieli sklepów internetowych, którzy chcą poszerzyć swoją ofertę, głównie jeśli chodzi o dostępne metody płatności.

Płatności przy odbiorze mają jeszcze jedną zaletę. Są chętnie wybierane przez osoby, które po raz pierwszy korzystają z oferty Twojego sklepu. Zdarza się bowiem, że w internecie pojawiają się strony fikcyjne, nigdy niewysyłające towaru po jego zamówieniu i opłaceniu z góry. Z tego powodu osoby szczególnie ostrożne i nieufne wolą przetestować współpracę z danym sklepem właśnie poprzez zamówienie produktu z płatnością przy odbiorze. Gdy rzeczywiście trafi on pod wskazany adres, klient zyska zaufanie do konkretnego przedsiębiorstwa i prawdopodobnie chętniej zakupi produkt kolejny raz, już niekoniecznie korzystając z płatności za pobraniem.

Artykuł sponsorowany

Redakcja finansowo.priv.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących historii, które pomogą w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, rozwijaniu własnej kariery i biznes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?